SÚKROMNÁ
UMELECKÉHO
PRIEMYSLU

Žilina
bledo_modry bledo_modry bledo_modry biely bledo_modry
Dnes je 21. 08. 2019

Projekt IT AKADÉMIA partner
celonárodného projektu

Úvod Aktuality Škola Štúdium Študenti Galéria Kontakt
úspechy o nás sprievodca školou zamestnanci školský rok linky hodnotiace správy školský časopis profil verejného obstarávateľa

Zriaďovateľ:
ivas
INŠTITÚT VZDELÁVANIA
A STAROSTLIVOSTI

Partneri školy:
artregister

PGU

CAR
Register umeleckých
diel a umelcov

Nadácia
Nadácia KUBIKUM

Ochrana osobných údajov

SÚKROMNÁ STREDNÁ UMELECKÁ ŠKOLA ŽILINA

No image

Vitajte na stránkach našej školy, ktorej brány sa po prvýkrát otvorili 2. septembra 2009. Záujemcom o štúdium ponúkame študijné programy, ktoré v našom regióne doteraz chýbali – fotografický dizajn, grafický dizajn, priemyselný dizajn, reklamný dizajn, priestorový dizajn a interiérový dizajn. Po desiatich rokoch pôsobenia v oblasti stredoškolského odborného vzdelávania v Žilinskom kraji a úspešnom uplatnení absolventov školy na trhu práce a v univerzitnom vzdelávaní môžeme s hrdosťou konštatovať, že zriadenie strednej umeleckej školy bola správna voľba.

Zriaďovateľom školy je Inštitút vzdelávania a starostlivosti, s.r.o., Žilina, ktorý má dlhoročné skúsenosti s prevádzkovaním stredných umeleckých škôl v Hodruši-Hámroch.

Históriou našej mladej školy  je jej budúcnosť. Naším cieľom je vybudovať renomovanú strednú umeleckú školu a úspešne rozvíjať tradíciu kvalitného stredoškolského umeleckého vzdelávania v Žiline.

SÚKROMNÁ STREDNÁ UMELECKÁ ŠKOLA ŽILINA chce byť vo všetkých oblastiach svojej činnosti inovatívna, preto ponúka:

• kvalifikovaný učiteľský zbor s pedagogickými skúsenosťami i úspechmi vo vlastnej umeleckej tvorbe
  • tvorivé  a inšpirujúce pracovné prostredie a zázemie školy s ambíciou dosahovať excelentné výsledky v celoslovenskom meradle
  • otvorenú školu pre všetkých, ktorí majú o vzdelávanie záujem /ponúkame mimovyučovacie aktivity, kurzy pre verejnosť, celoživotné vzdelávanie/

Novelou školského zákona od 01. 09. 2019 sa Súkromná stredná umelecká škola v Žiline stane Súkromnou školou umeleckého priemyslu v Žiline. Žiaci, ktorí budú prijatí na štúdium pre školský rok 2020/2021, budú vzdelávaní v študijných odboroch: 8602 M priemyselný dizajn, 8603 M grafický a priestorový dizajn, 8604 M grafický dizajn, 8606 M fotografický dizajn, 8614 M dizajn interiéru a 8641 M propagačné výtvarníctvo.

Ing. Václav Dostálek, riaditeľ školy