Teendesign 2022 – fotografia a grafický dizajn

Dňa 20. mája 2022 boli zverejnené kompletné výsledky aktuálneho ročníka medzinárodnej súťaže Teendesign, ktorú organizuje Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni.

V kategórii „Fotografia“ sa umiestnila na 1. mieste Ema Valientová z II.B (študijný odbor 8606 M fotografický dizajn), 3. miesto v kategórii „Grafický dizajn“ patrí Tristanovi Tvrdému z III.A (študijný odbor 8221 M 11 dizajn – grafický a priestorový dizajn) za rozprávkovú utópiu Šachového mesta.

Čo povedali o Eminej tvorbe odborníci?
Obrazově i kompozičně dobře zvládnuté fotografie, umocněné nápaditým doplněním dalších rekvizit v postprodukční obrazové montáži. Přes to působí jednotlivé fotografie přirozeně a nenásilně a vytvářejí samostatné hravé, někdy až surreálné minipříběhy. Monochromatickým použitím barvy jednotlivých obrazů autorka zvýrazňuje emotivní vyznění. Celkově soubor působí kompaktně, promyšleně, je dobře zvládnutý i technicky.

Eme a Tristanovi blahoželáme k úspechu a prajeme veľa tvorivosti do ďalšej výtvarnej tvorby.

PaedDr. Peter Majer

Ilustračná fotografia: Ema Valientová, II.B, študijný odbor 8606 M fotografický dizajn