Čitateľská súťaž má ďalšieho výhercu

Matúš Ferro z III.A sa stal víťazom školskej čitateľskej súťaže s názvom „Kniha“ za mesiac marec 2021. Zaujala ho kniha s názvom Editino očko, ktorej autorom je Gejza Vámoš.

Príbeh diela Editino očko sme rozoberali na hodine slovenského jazyka a literatúry, a práve tu Matúša zaujal príbeh Edity a jej brata, ktorý je aj rozprávačom príbehu: „Čítali sme len úryvok z celého diela, čo pre mňa nebolo dostačujúce. Zaobstaral som si knihu a s chuťou som sa pustil do čítania.“

Podľa jeho názoru je to veľmi zaujímavá kniha, ktorá sa mu dobre čítala a upútala ho priblížením vzťahu Edity a jej brata cez pocity: „Vámošove pocity a názory akoby podliehali udalostiam, ktoré sa stali. Keď sa už rozhodol niečo urobiť, vyhrotil to do veľmi veľkého extrému, čo vo mne evokovalo, že autor asi nezvládal vo svojom osobnom živote regulovať svoje pocity. Presne tieto skryté vety, útržky a slová v poviedke sa mi zapáčili, pretože po chvíľkovom zamyslení som mal možnosť dozvedieť sa viac o autorovi.“

Po dočítaní sa Matúš pustil do čítania príbehu o Editinej sestre (Moja malá Macka), čo svedčí o tom, že kniha ho naozaj zaujala. Výhercovi srdečne blahoželáme a tešíme sa na ďalšie zaujímavé príbehy.

Mgr. Helena Kučerová